Penktadienis, 31 gegužės, 2024
spot_img
spot_img

Prekybos tinklas „Iki“ – tvariausių prekės ženklų Lietuvoje reitingo dešimtuke

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Prekybos tinklas „Iki“ už nuolatinį progresą tvarumo srityje sulaukė svaraus įvertinimo. Nuosekliai tvarumo principais savo veikloje besivadovaujančio ir inovatyvius sprendimus rinkoje diegiančio „Iki“ pažanga pripažinta nepriklausomame tarptautiniame tyrime. „Iki“ tvariausių prekės ženklų Lietuvoje reitinge „Sustainable Brand Index“ per metus pašoko per 6 pozicijas ir tapo viena iš mažmeninės prekybos lyderių tvarumo srityje. 

„Toks įvertinimas ir šuolis – svarbus patvirtinimas, kad einame teisingu keliu ir darome pažangą. Atsakinga veikla ir dėmesys aplinkai mums jau daugiau nei 30 metų yra kasdienybė. Visgi 2023-ieji buvo kupini reikšmingų žingsnių – nuo augančių investicijų į aplinkai draugiškesnę energetinę infrastruktūrą ir darbo sąlygų gerinimą iki inovatyvaus, autonominėmis technologijomis paremto pirkinių pristatymo į namus. Su juo Vilnių įrašėme kaip pirmą miestą Europoje, kur automobiliai be vairuotojų važinėjo realiomis eismo sąlygomis. Esame aiškiai įsivardiję, kad tvarumas mums – viena svarbiausių strateginių krypčių. Didžiuojuosi daug nuveikusia komanda, o vartotojų nuomone grįstas įvertinimas skatina dar ambicingiau siekti išsikeltų tvarumo tikslų“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė.

Išsamiausią Europoje nepriklausomą tokio tipo reitingą „Sustainable Brand Index“ kasmet skelbia Švedijoje įsikūrusi tyrimų bendrovė „SB Insight“, remdamasi didelės apimties pirkėjų nuomonės tyrimu. Lietuvoje buvo apklausta 2,5 tūkst. respondentų, jie vertino 84 prekės ženklus.

„Patys tyrimo autoriai pabrėžia, kad vartotojų požiūris į įmonių tvarumo komunikaciją pasikeitė. Žmonėms svarbu, kad bendrovių pranešimai būtų skaidrūs, autentiški, todėl naujasis reitingas yra didelė paskata tęsti darbus. Rezultatas liudija, kad tvarumo srityje imamės tinkamų veiksmų, kurie yra svarbūs ir mus supančiai bendruomenei. Labai vertiname, kad žmonės supranta mūsų nešamą žinutę ir pastebi bei palaiko kompleksines „Iki“ priemones tvarumo srityje“, – Indrė Kulikauskaitė, „Iki“ tvarumo projektų vadovė.

Aplinkai draugiški sprendimai – pasitelkus inovacijas

Inovatyviais sprendimais garsėjantis prekybos tinklas „Iki“ pernai dar labiau iškėlė kartelę šiuolaikinėms technologijoms mažmeninėje prekyboje Lietuvoje.

„Vis dar esame vieninteliai, kurie Lietuvoje pirkėjų patogumui yra atidarę autonomines parduotuves. Toliau vykdome jų plėtrą, atidarėme 3 naujas vietas, tobuliname mechanizmus ir pasitelkiame naujausias technologijas. Jas atvedėme ir į Vilniaus centro gatves. Vasarą pirkinių pristatymą į namus judriose sostinės gatvėse patikėjome trims autonominiams automobiliams, kurie „Žaliojo susisiekimo apdovanojimuose“ buvo pripažinti Metų inovacija. Įrodėme, kad pirkinių pristatymo į namus ateitis yra tvari – elektriniai robotų varikliai reiškia ne tik nulines emisijas, bet ir mažesnę triukšmo taršą“, – sako N. Kvietkauskaitė.

„Iki“ pernai toliau aktyviai investavo į energetikos efektyvumo didinimą. Be to, pirkėjų patogumui, elektromobilių įkrovos stotelių skaičius prie „Iki“ parduotuvių išaugo iki 32, priduria I. Kulikauskaitė. Efektyvias investicijas į tvarią infrastruktūrą patvirtino ir naujiesiems „Iki“ biurui ir parduotuvei Pilaitės rajone suteiktas BREEAM sertifikatas.

Nuolatinis dėmesys komandos gerovei

Stipri komanda – „Iki“ sėkmės pagrindas. Šiemet „Iki“ vėl buvo įvertintas visame pasaulyje pripažintu „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatu, kurį pelnė jau antrus metus iš eilės. Geriausio darbdavio Lietuvoje įvertinimas „Iki“ skirtas už visokeriopą rūpinimąsi darbuotojais – nenutrūkstamą darbo sąlygų gerinimą, siūlomą naudų paketą, motyvacines priemones, karjeros augimo ir profesinio bei asmeninio tobulėjimo galimybes, kuriamą pozityvią darbo aplinką. 

Inovacijos yra „Iki“ DNR, tad tinklas jas pasitelkia ir siekiant palengvinti kasdienybę savo darbuotojams. Diegiamos elektroninės kainų etiketės mažina monotoniškų užduočių apimtis, o „Iki“ įdiegta naujovė rinkoje – programėlė tik darbuotojams – suteikia daugiau patogumo. Specialiai „Iki“ patobulintoje MELP programėlėje virš 5 tūkstančių darbuotojų gali sekti įmonės naujienas ir lengvai matyti visą gausų naudų paketą: pradedant nuolaidomis parduotuvėse ir baigiant papildomu sveikatos draudimu.

Pirkėjai ir junta naudą, ir aktyviai prisideda patys

„Mūsų pastangas siekiant mažinti neigiamą savo įtaką aplinkai labai akivaizdžiai junta ir pirkėjai. Siekiame pasiūlyti savo klientams geriausią prekių asortimentą už patraukliausią kainą ir pasiūloje turime jau daugiau nei 400 ekologiškų produktų. 

Šviežumas – mūsų stiprybė, todėl ir ypač daug dėmesio skiriame šviežiems vaisiams, daržovėms, kepiniams, mėsai. Pavyzdžiui, dėl itin aukštų kokybės standartų visa „Iki“ sveriamose vitrinose parduodama reguliaraus asortimento šviežia vištiena yra užauginta be antibiotikų. 100 proc. lietuvišką kilmę ir auginimą be antibiotikų patvirtina ir „Iki“ prekės ženklo etiketės ant jau sufasuotos vištienos“, – atkreipia dėmesį Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

„Iki“ klientai taip pat noriai prisideda prie įvairiausių tvarumo iniciatyvų. Aktyviai vaikštantys naudojasi proga už nueitus žingsnius su programėle „walk15“ „Iki“ parduotuvėse gauti nuolaidą vaisiams ir daržovėms. Atsiradus galimybei skirti paramą per taromatus, jie pernai įvairioms organizacijoms, kurios rūpinasi Lietuvos piliečių ir Ukrainos pabėgėlių gerove, paaukojo beveik 37 tūkst. eurų, atgautų kaip užstatas už tuščias gėrimų butelius ir skardines. 

„Iki“ toliau išlieka paramos maistu flagmanas Lietuvoje – ši pagalba padeda pamaitinti gausybę mažas pajamas gaunančių žmonių ir pasirūpinti, kad ant jų stalų atsidurtų maistingi ir įvairūs produktai. 2023 m. „Maisto bankui“ „Iki“ suteiktos paramos maistu suma išaugo iki 6,8 mln. Eur. 

Be to, prekybos tinklas „Iki“ griežtai laikosi nulinės tolerancijos maisto atliekų išmetimui į sąvartynus. Visas neparduotas ir vartojimui nebetinkantis maistas perduodamas perdirbimui arba gyvūnų pašarui, taip panaikinant neigiamą poveikį aplinkai, kuris atsiranda dėl sąvartynuose įrančio maisto.

Prekybos tinklas „Iki“ reitinge užėmė septintąją vietą. „Sustainable Brand Index“ reitingas skelbiamas nuo 2011 m. 

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 242 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę. 

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

„Swedbank“ Verslo akademijos finalas: smulkiųjų verslų išmoktos pamokos ir T. Ramanausko receptai kūrybingumui lavinti

0
Finišavo daugiau kaip tris mėnesius trukusi „Swedbank“ smulkiojo verslo stiprinimo programa Verslo akademija. Finaliniame renginyje programos dalyviai dalijosi išmoktomis pamokomis ir artimiausios ateities planais, o renginio svečius ieškoti naujų idėjų savo verslui ar kitai...

ORAI: Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs, perkūnija, temperatūra 23–28 laipsniai šilumos

0
Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs, perkūnija. Kai kur lis smarkiai, galima kruša. Vėjas pietryčių, 8–13 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra 23–28 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpi lietūs,...

Naudingi prizai – tiesiog už padėką: „Iki“ darbuotojai specialioje programėlėje pelnosi iš kolegų įvertinimų

0
Plėsdamas gausų įvairių papildomų naudų savo darbuotojams sąrašą, prekybos tinklas „Iki“ pristatė dar vieną naujovę. Jau mėnesį „Iki“ darbuotojai tik jiems skirtoje programėlėje kolegoms skiria padėkas už bendrovės vertybėmis grįstą elgseną, jungiasi į bendras...

Kitais metais dujų perdavimo paslaugų kainos didės net 7,4 proc.

0
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ 2025 metams siūlo nustatyti kainas, sudarančias vidutinę 1,6 euro už megavatvalandę (Eur/MWh) dujų perdavimo paslaugų kainą Lietuvos vartotojams, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai. Antradienį ateinančių metų dujų kainoms pritarė...

Vidmantas Janulevičius. Kelios pastabos dėl MMA: prisižaisime

0
Lietuvos bankas teigia, kad 2025 metais minimaliąją mėnesinę algą (MMA) galėtų augti iki 1070 eurų. Išgirdus tokius siūlymus, peršasi keistos analogijos. Nes 2023 metais ekonomika traukėsi 0,3 proc., tačiau MMA augo 10 proc., o...

Lyg iš savo daržo, bet be jokio vargo: šviežios gėrybės iš Lietuvos ūkių „Iki“...

0
Neturite laiko, noro ar erdvės rūpintis savu daržu? Norint mėgautis šviežutėlėmis gėrybėmis patiems vargti nebūtina – Lietuvos ūkiuose sunokusios daržovės ir prisirpę vaisiai į „Iki“ parduotuves atgabenami vos per vieną dieną. Pasak Gintarės Kitovės,...

ORAI: Šiandien vietomis lietus su perkūnija, vėjas iki 14 m/s, temperatūra 22–27°C

0
Šiandien Lietuvoje vietomis, daugiausia Šiaurės Rytų Lietuvoje, trumpas lietus, perkūnija. Kai kur lis smarkiai, kris kruša. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, per perkūniją iki 14 m/s. Aukščiausia temperatūra 22–27 laipsniai šilumos. Pirmadienio dieną daugelyje rajonų...

2030 metais elektra Lietuvoje vidutiniškai turėtų kainuoti iki 6 centų už kilovatvalandę

0
Lietuvai iki 2030 metų pasigaminant visą reikalingą elektros energijos kiekį iš šalies viduje esančių atsinaujinančios energijos šaltinių, elektra gyventojams, neįskaitant skirstymo ir perdavimo tarifų, kainuotų vidutiniškai 55 eurus už megavatvalandę (MWh) arba maždaug 5–6...

ORAI: Antradienio dieną be lietaus, temperatūra 16–21 laipsnis šilumos

0
Antradienio dieną be žymesnio lietaus. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra 16–21 laipsnis šilumos. Trečiadienį lietaus nenumatoma. Vėjas naktį silpnas, dieną pietų, pietryčių, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 5–10, pietrytiniuose rajonuose kai kur 2–4 laipsniai šilumos,...

Padėkos Palangos savivaldybėje veiklą vykdantiems verslininkams

0
Palanga, kasmet pamininti Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną jau tapo gražia tradicija. Šiandienos vakarą, garbingoje Kurorto muziejaus aplinkoje, buvo sukvieti tie Palangos verslininkai ir gyventojai, kurie teikia privataus apgyvendinimo paslaugas ir šiemet įnešė didžiausią indėlį...

„oho!“ gamintoja didina ankštinių užkandžių gamybą, nusitaikė į sveikuolius

0
Lietuviško kapitalo „oho!“ sausų pusryčių ir traškučių gamintojas „Naujasis Nevėžis“ didina ankštinių užkandžių gamybą. Netrukus pasiūlys naujus lęšių traškučius, kuriuose sumažintas druskos, riebalų bei cukraus kiekis. Anot bendrovės vadovo Gedimino Krutulio, augantis susidomėjimas ankštiniais, sveikesniais...

Kaip sostinės verslai, padedami savivaldybės, pritraukia moksleivius vasaros darbui

0
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia darbdavius teikti paraiškas dėl kompensacijų suteikimo vasaros metu įdarbintiems 14–20 metų jaunuoliams. Parama gali siekti iki 500 eurų už vieną įdarbintą moksleivį liepos–rugpjūčio laikotarpiu. „Pernai pirmą kartą išbandę jaunimo ir verslo...

ORAI: Ketvirtadienio dieną be lietaus, aukščiausia temperatūra vietomis iki 27 laipsnių šilumos

0
Ketvirtadienio dieną be lietaus. Vėjas rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, šalies pietvakariuose vietomis iki 27 laipsnių šilumos. Penktadienį be lietaus. Vėjas rytų, naktį 4–9 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 4–9, kai kur 10–12...

„Iki“ raitojasi rankoves: kruopščiai palygino 10 tūkst. prekių, kad pirkėjams atneštų dar daugiau naudos

0
Vis daugiau pirkėjų patys įsitikina, kad vienas efektyviausių metodų sutaupyti parduotuvėje – rinktis privačių prekių ženklų produktų linijas, tokias kaip „Iki“ ar „Clever“. Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas kuo geriau pateisinti pirkėjų lūkesčius ir nuolat...
spot_img
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com