Kol laukiame didžiųjų metų švenčių, išmaniųjų telefonų gamintojai skuba atlikti paskutinius pasiruošimus prieš svarbiausių savo įrenginių pristatymus. 2024 m. dauguma populiariausių modelių ne tik debiutuos anksčiau, bet ir savo dėmesį nukreips tokiomis naujomis kryptimis. „Telia“ atskleidžia, kurių naujų išmaniųjų išleidimo laukti pirmaisiais kitų metų mėnesiais, ir kokių pagrindinių naujovių galime tikėtis.
Besibaigiant išmaniųjų telefonų rinkai pakankamai sėkmingiems 2023-iesiems, kitąmet analitikai prognozuoja tolesnį šios rinkos atsigavimą po rekordinių praėjusių metų žemumų. „Goldman Sachs“ skaičiavimais, 2024 m. išmaniųjų pardavimai augs 3 proc., o 2025 m. – net 5 proc. Manoma, kad prie to labiausiai prisidės naujos įrenginių galimybės, kurias suteiks DI pritaikymas.
„Kitąmet nemažai „Android“ flagmanų pristatymų nusikels į sausį, nes gamintojai nori greičiau duoti atsaką 2023-iųjų pabaigoje išleistoms „Apple“ naujienoms bei tikisi naujus modelius rinkai pasiūlyti greičiau už kitus savo konkurentus. Taip pat 2024 m. turėtume stebėti naują tendenciją – technologijų bendrovės vartotojus pirmiausia bandys sužavėti ne įspūdingomis techninėmis kamerų galimybėmis, o DI funkcijomis. Naujos kartos procesoriai išmaniesiems telefonams leis už mus rašyti el. laiškus, redaguoti nuotraukas ir atlikti kitus veiksmus, kurie palengvins mūsų kasdienybę“, – teigia „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.
1. „OnePlus“ bandys nurungti skaičiais
2023-iaisiais „OnePlus“ technologijų bendruomenę nustebino nestandartiniu sprendimu grįžti prie savo šaknų – „prieinamų flagmanų“ gamybos. „OnePlus 11“ modelyje kompanija atsisakė belaidžio įkrovimo ir neįmontavo didelį optinį priartinimą siūlančios kameros, tačiau tokiu būdu sugebėjo telefoną pasiūlyti ženkliai pigiau, nei artimiausi priešininkai.
Nors „OnePlus 12“ debiuto tarptautinėje rinkoje laukiame vasarį, jis jau beveik savaitę pardavinėjamas Kinijoje, todėl jau galime patyrinėti pagrindines jo naujoves. Jos leidžia spėti, kad Kinijos milžinė savo strategiją vėl pakeitė.
„Įrenginys išlaikė tą patį išorės dizainą, kaip ir jo pirmtakas, tačiau reikšmingai pasitempė specifikacijų fronte. Jis siūlo šviesiausią rinkoje 4500 nitų ekraną, iki 24 GB operatyviosios atminties, 5000 mAh ribą peržengusią 5400 mAh bateriją su net 50W galios belaidžiu įkrovimu ir DI funkcijas „atrakinantį“ procesorių – „Snapdragon 8 Gen3“. Kitaip tariant, „OnePlus 12“ bus bene rimčiausias pretendentas į 2024 m. „skaičių karaliaus“ titulą“, – mano specialistė.
2. „Samsung“ atsisakys nereikalingų „blizgučių“
„Samsung“ aukščiausios klasės modeliai rinkoje visada keldavo techninių sprendimų kartelę, tačiau remiantis gandais, 2024 m. kompanija pasuks kitu keliu. „Samsung Galaxy S24 Ultra“ atsisakys pirmtako turėto didžiausią 10x optinį vaizdo priartinimą rinkoje siūlančio objektyvo ir jį pakeis standartiniu 5x „lęšiu“, o nuo 2015 m. „Samsung“ flagmanus puošęs lenktas ekranas šiame modelyje taps plokščias. Tikėtina, jog šių telefono ypatybių žavesys jau „išsigaravo“, tad jų atsisakydama bendrovė siekia kaštus skirti brangesnėms korpuso medžiagoms ar pabrangusiems komponentams.
„Galaxy S24 Ultra“ turėtų pasižymėti aštresnėmis briaunomis ir titano rėmu, kurie primins šiemet pristatytą „iPhone 15 Pro“. Tačiau vartotojų galimai laukia nemažas nusivylimas, susijęs su procesoriais. „Samsung“ Europos rinkai galimai vėl skirs flagmanus su savos gamybos „Exynos 2400“ lustais, o JAV ir kai kurioms kitoms šalims – su „Snadpragon 8 Gen3“, kurie istoriškai būdavo našesni ir efektyvesni. Tiesa, šią informaciją bus galima patvirtinti tik po oficialaus pristatymo“, – atskleidžia R. Marcišauskienė.
Vis dėlto kartėlį Pietų Korėjos gigantė galimai „ištirpdys“ savo flagmanų DI galimybėmis. Išmaniuosiuose turėtų būti integruotas „Samsung Gauss“ generatyvinio DI paketas Jis galės atlikti panašias funkcijas, kaip „ChatGPT“, tačiau bus pasiekiamas vienu paspaudimu ir nereikalaus naudoti papildomų programėlių. Tarp minimų jo galimybių yra prastos nuotraukos kokybės pakėlimas, teksto apibendrinimas, turinio kūrimas ar dokumentų vertimas iš užsienio kalbos.
3. „Nothing“ pasiūlys stilingą ir pigų telefoną
Išmaniųjų rinkos naujokas „Nothing“ 2023 m. pratęsė savo sėkmingą žygį su „Nothing Phone 2“ modeliu, kurio ambicijos šiemet peržengė vidutinės klasės ribas. Unikalios LED lempučių juostos nugarėlėje, gerai optimizuota, monochrominio atspalvio programinė įranga ir kur kas galingesnis lustas pavertė šį modelį visaverte flagmanų alternatyva tiems, kurie pageidauja originalesnio įrenginio.
Pasak „Telia“ atstovės, kompanija vasario 27 d. pakvietė technologijų žurnalistus į paslaptingą renginį. Per jį tikimasi išvysti pigesnį „Nothing Phone 2a“ modelį, kuris pakeis jau senstelėjusį „Nothing Phone 1“. Jis vartotojams suteiks tą patį unikalų dizainą, tačiau pasiūlys naujesnį vidutinės klasės lustą, kuris leis geriau konkuruoti su žemesnės klasės „Samsung“ ir „Xiaomi“ modeliais.
4. „Xiaomi“ galimai pasiduos flagmanų fronte
Dar spalio pabaigoje Kinijoje pristatyti „Xiaomi 14“ ir „Xiaomi 14 Pro“ flagmanai jau spėjo pelnyti tenykštės medijos palankumą. Elegantiškas korpusas, savyje sujungiantis aštrias briaunas ir lenktą stiklą, pajėgus kamerų rinkinys ir pirmąkart telefone sumontuotas naujausios kartos „Snapdragon 8 Gen3“ lustų rinkinys nustatė 2024 m. flagmano etaloną.
„Xiaomi 14“ taip pat yra ne iš kelmo spirtas ir mūsų žemyne jis greičiausiai taps pigiausiu telefonu su ypatinguoju „Snapdragon 8 Gen3“ ir DI fotografavimo pajėgumais praturtintomis trimis 50 megapikselių kameromis, kas tikrai nepraslys pro vartotojų akis“, – įsitikinusi „Telia“ telefonų kategorijos vadovė.
Audrius Stasiulaitis
I WILL TELL YOU TELIA