Lietuvių „Dekbera“ tieks įrangą Suomijos Raudonojo Kryžiaus misijoms Afrikoje

0
60

Informacinių technologijų bendrovė „Dekbera“ laimėjo Suomijos Raudonojo Kryžiaus paskelbtą tarptautinį konkursą tiekti mobilią skaitmeninio radijo ryšio sistemos infrastruktūrą darbui Afrikoje.

„Tai savotiškas mūsų pripažinimas ir ilgametės partnerystės su bendrove „Kenwood“ įvertinimas“, – apie minėtą laimėjimą Suomijoje minėjo UAB „Dekbera“ vadovas Albertas Dekinas.

Lietuvos įmonė pagal sutartį su Raudonuoju kryžiumi tapo atsakinga už ryšio sistemos infrastruktūros sukūrimą ir jos darbą, integruojant kelias dešimtis ryšio priemonių. Sistemą numatyta sukurti „Kenwood“ bazinės stoties pagrindu, į ją integruojant per 40 šio gamintojo radijo stotelių, kuriomis naudosis Raudonojo kryžiaus darbuotojai.

Sistema bus skirta užtikrinti organizacijos narių misijų Afrikoje darbą bei nepertraukiamą komunikaciją, didelėse ir sunkiai įžengiamose teritorijose.

„Kartu su medikais į teritorijas, kurioms reikalinga humanitarinė pagalba, visada keliauja ir techninis personalas, kuris prižiūri įrangą ir taip užtikrina sėkmingą misijos komunikaciją. Įdiegę sistemą, per kelis kartus turėsime paruošti specialistus darbui su šia, ypač efektyvia, technologija. Tai savotiškai unikalus sprendimas, kai su nedideliais kaštais reikia aprūpinti didelę teritoriją nepertraukiamu radijo ryšiu“, – pasakoja A. Dekinas.

Be UAB „Dekberos“ konkurse taip pat dalyvavo kelios Skandinavijos bendrovės. Anot įmonės vadovo, lietuvių pasirinkimą lėmė ne tik mažiausia kaina, bet ir konkurso sąlygų tinkamas išpildymas. 

„Lanksčiai ir greitai reagavome į konkurso organizatoriaus pageidavimus, todėl ir buvome pasirinkti, o sutartis jau pradedama įgyvendinti“, – sako jis.

  1. Dekino teigimu, bendrovės paslaugų ir žinių eksportas yra artimiausiuose įmonės plėtros planuose.

„Sukauptos patirties eksportas į užsienį – vienas mūsų strateginių plėtros tikslų. Sukaupta patirtis ir žinios, infrastruktūros įrangos kaina, sudaro rimtas prielaidas konkuruoti kitose šalyse“, – sako jis.

1996 metais įkurta UAB „Dekbera“ specializuojasi kritinių situacijų profesionalaus radijo ryšio sprendimų diegime ir programinės įrangos kūrime. Bendrovės kuriami produktai padeda gelbėti gyvybes skubios medicinos pagalbos tarnyboms ir visuomenės saugos institucijoms. Taip pat – optimizuoti valdymo procesus oro uostams ir energetikos įmonėms. 2017 m. įsteigtos naujos kompanijos atitinkamai Ispanijoje ir Baltarusijoje veikiančios antrinės bendrovės „Dekbera Communications S.L.“ ir „OOO Dekbera“.

Suomijos Raudonasis Kryžius yra viena didžiausių pilietinių organizacijų šioje Skandinavijos šalyje. Organizacijos savanoriai dirba daugiau nei 500 vietinių skyrių, padeda nelaimingų atsitikimų ir krizių metu, palaiko institucijas priimant prieglobsčio prašytojus ir įdarbinant ilgalaikius bedarbius. Užsienyje Suomijos Raudonasis Kryžius teikia finansinę paramą, medicinos pagalbą, humanitarinių krizių metu stato laikinas gydymo priežiūros įstaigas.

Komentaras

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia