Penktadienis, 31 gegužės, 2024
spot_img
spot_img

Kovą tvarumo mėnesiu skelbiančiai „Iki“ pokyčių siekti padeda darbuotojų iniciatyvumas  

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Komandą svarbiam tikslui vienijantis prekybos tinklas „Iki“ kovą skelbia tvarumo mėnesiu. Įmonė siekia ne tik supažindinti darbuotojus su tvarumo planais ir pasiekimais, bet ir paskatinti juos siūlyti savo idėjas. Siekiama, kad tapę tvarumo ambasadoriais, komandos nariai aktyviai prisidėtų prie spartesnio verslui ir visuomenei naudingų iniciatyvų įgyvendinimo.

„Tikimės, kad ši iniciatyva taps tradicija, skatinančia nuolatinį dialogą apie tvarumą visoje IKI komandoje. Siekiame, kad tvarumo tema taptų artima ir svarbi kiekvienam darbuotojui. Norime, kad jie gerai žinotų įmonės tikslus, aktyviai prisidėtų prie jų įgyvendinimo ir dalintųsi savo idėjomis. Visus įmonės padalinius apimanti iniciatyva suteikia mums galimybę pasiekti kiekvieną komandos narį, suprasti jo požiūrį į tvarumą, suteikti žinių ir pakviesti bendradarbiauti siekiant bendro tikslo – kurti tvaresnę ateitį“, – sako „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.

Kovą skelbiant tvarumo mėnesiu, „Iki“’ siekia ne tik supažindinti darbuotojus su tvarumo planais ir pasiekimais, bet ir paskatinti juos siūlyti savo idėjas.

Kaip rodo vidinė „Iki“ apklausa, tvarumo sąvoka yra žinoma trims iš keturių prekybos tinklo darbuotojų. Be to, daugelis komandos narių puikiai atpažįsta tokias įmonės tvarumo iniciatyvas, kaip maisto aukojimas „Maisto bankui“ , atliekų rūšiavimas, bendra IKI ir „Walk15“ iniciatyva, „IKI Velomaratonas“, energijos vartojimo efektyvumo priemonės ir daugelį kitų.

Skatina darbuotojų įsitraukimą

„Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė Monika Milė pabrėžia, kad išskirtinė iniciatyva skirta plačiau supažindinti darbuotojus su tvarumo tema ir atskleisti, ką ji reiškia įmonei. Tvarumo mėnuo prasidėjo specialia transliacija nuo vienos „Iki“ parduotuvės stogo, ant kurio įrengtas saulės elektrinių parkas.

„Skelbdami kovą tvarumo mėnesiu norime supažindinti visus IKI darbuotojus su įmonės tvarumo tikslais ir rezultatais, skatinti bendradarbiavimą ir įsitraukimą. Siekiame, kad tvarumas taptų kasdieninio žodyno dalimi, o darbuotojai – pokyčius įkvepiančiais tvarumo ambasadoriais“, – sako „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.

Apie kovo mėnesį vyraujančią tvarumo temą „Iki“ darbuotojai daugiau sužino gaudami elektroninius laiškus, naudodamiesi vidinių naudų programėle, užsukę į komandos grupę socialiniame tinkle „Facebook“, stebėti SusitIKIme“ transliacijas ar TV ekranus parduotuvėse. Siekiama, kad pirmą kartą tokiu plačiu mastu įgyvendinama inciatyva taptų įmonės tradicija.

Palies visas svarbiausias temas

Pasak Indrės Kulikauskaitės, „Iki“ tvarumo projektų vadovės,  siekiant dar geriau supažindinti „Iki“ darbuotojus su tvarumo sąvoka, visą mėnesį bus pristatomos skirtingos temos, kurias lydės įtraukianti veikla. Pavyzdžiui, aplinkosaugos savaitės metu darbuotojai galės dalyvauti didžiuosiuose Lietuvos miestuose rengiamose ekskursijose.

„Ekskursijų metu kiekvienas galės stebėti taromatų surinktos taros kelionę, dalyvauti dirbtuvėse ir iš antrinių žaliavų pasigaminti suvenyrą. Siekiame atskleisti, kas vyksta už įvairių mechanizmų ir procesų, be kurių jau neįsivaizduojame savo buities. Ekskursijose taip pat aptarsime, kaip kiekvienas savo sprendimais galime prisidėti prie aplinkosaugos, efektyvesnio rūšiavimo ir kitų procesų“, – komentuoja „Iki“ tvarumo projektų vadovė.

Socialinės atsakomybės savaitę „Iki“ kolektyvo laukia dvi pagrindinės veiklos – kraujo donorystė Vilniuje ir Panevėžio logistikos centre. Be to, šiai temai buvo filmuojamas ypatingas vaizdo įrašas, kuriame skirtinguose miestuose dirbantys prekybos tinklo darbuotojai kalba apie tai, kad „Iki“ komanda yra atvira visiems ir darbai čia nėra skirstomi į moteriškus ir vyriškus.

„Mūsų komandoje dirba įvairaus amžiaus, tautybių, darbo stažo ir specialybių kolegos. Visus vienodai gerbiame ir vertiname. Mūsų socialinė atsakomybė yra visomis priemonėmis užtikrinti, kad kiekvienas „Iki“ komandos narys čia jaustųsi gerai“, – pabrėžia Žmonių ir kultūros departamento vadovė.

Neatskiriama tvarumo iniciatyvos dalis – valdysena. Šiais temai skirtą savaitę darbuotojams priminsime apie tokias gerąsias „Iki“ taikomas praktikas, pvz., pranešimų kanalus skirtus pranešti apie korupciją, diskriminaciją darbe ir pan. Taip pat, nuotoliniu būdu įžvalgomis apie tvarumą su „Iki“ darbuotojais dalinsis  aplinkosaugos žurnalistė, tinklalaidžių, radijo ir televizijos laidų autorė Rugilė Matusevičiūtė.

Skatina siūlyti savo tvarumo idėjas

Pasak I.Kulikauskaitės, tvarumo mėnesiui taip pat parengta edukacinė medžiaga ir patarimai, susiję su skaitmeniniu tvarumu, o parduotuvės dalyvaus konkurse, kurio tikslas – sumažinti išmetamo maisto kiekį. 

„Kviečiame darbuotojus tapti pokyčių dalimi ir kartu ieškoti sprendimų, kaip sumažinti išmetamo maisto kiekius ir prisidėti prie įmonės tvarumo tikslų. Taip pat tikimės kolegų pasiūlymų „Tvarumo idėjų bankui“ – konkursui, kuriame laukiame idėjų, puoselėjančių tvarumą, taupančių energiją ar kitaip skatinančių tvarų gyvenimo būdą. Iš visų idėjų bus išrinkta originaliausia, o jos autoriui atiteks šaunus prizas – nemokamas skrydis oro balionu“, – sako „Iki“ tvarumo projektų vadovė vadovė.

Nors „Iki“ tvarumo mėnuo yra didžiausias šios temos projektas, mažesnės iniciatyvos įmonėje vykdomos nuolat. „Aktyvių darbuotojų pastangomis įvyko kraujo donorystės akcija, veikė „Energijos taupymo idėjų bankas“, įmonė įsitraukė į judumo iniciatyvas ir netgi įsteigė darbuotojams skirtą paramos fondą, kuris atspindi vidinę kolektyvo socialinę atsakomybę“, – kalba Žmonių ir kultūros departamento vadovė M.Milė.

2023 metais „Iki“ pristatė pirmąją tvarumo ataskaitą, kurioje apibrėžė penkias strategines kryptis: tvarius produktus, klimatą ir aplinką, socialinę veiklą, darbuotojus ir valdyseną. Taip pat detaliai apžvelgė pasiekimus kiekvienoje srityje ir visiems suprantamai paaiškino, kodėl šios kryptys bei jose pasiekti rezultatai daro didžiausią poveikį tvariam bendrovės vystymuisi.  

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. 242 parduotuves visoje Lietuvoje turintis „Iki“ mažmeninės prekybos tinklas – vienas didžiausių šalyje. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

„Swedbank“ Verslo akademijos finalas: smulkiųjų verslų išmoktos pamokos ir T. Ramanausko receptai kūrybingumui lavinti

0
Finišavo daugiau kaip tris mėnesius trukusi „Swedbank“ smulkiojo verslo stiprinimo programa Verslo akademija. Finaliniame renginyje programos dalyviai dalijosi išmoktomis pamokomis ir artimiausios ateities planais, o renginio svečius ieškoti naujų idėjų savo verslui ar kitai...

ORAI: Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs, perkūnija, temperatūra 23–28 laipsniai šilumos

0
Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs, perkūnija. Kai kur lis smarkiai, galima kruša. Vėjas pietryčių, 8–13 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra 23–28 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpi lietūs,...

Naudingi prizai – tiesiog už padėką: „Iki“ darbuotojai specialioje programėlėje pelnosi iš kolegų įvertinimų

0
Plėsdamas gausų įvairių papildomų naudų savo darbuotojams sąrašą, prekybos tinklas „Iki“ pristatė dar vieną naujovę. Jau mėnesį „Iki“ darbuotojai tik jiems skirtoje programėlėje kolegoms skiria padėkas už bendrovės vertybėmis grįstą elgseną, jungiasi į bendras...

Kitais metais dujų perdavimo paslaugų kainos didės net 7,4 proc.

0
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ 2025 metams siūlo nustatyti kainas, sudarančias vidutinę 1,6 euro už megavatvalandę (Eur/MWh) dujų perdavimo paslaugų kainą Lietuvos vartotojams, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai. Antradienį ateinančių metų dujų kainoms pritarė...

Vidmantas Janulevičius. Kelios pastabos dėl MMA: prisižaisime

0
Lietuvos bankas teigia, kad 2025 metais minimaliąją mėnesinę algą (MMA) galėtų augti iki 1070 eurų. Išgirdus tokius siūlymus, peršasi keistos analogijos. Nes 2023 metais ekonomika traukėsi 0,3 proc., tačiau MMA augo 10 proc., o...

Lyg iš savo daržo, bet be jokio vargo: šviežios gėrybės iš Lietuvos ūkių „Iki“...

0
Neturite laiko, noro ar erdvės rūpintis savu daržu? Norint mėgautis šviežutėlėmis gėrybėmis patiems vargti nebūtina – Lietuvos ūkiuose sunokusios daržovės ir prisirpę vaisiai į „Iki“ parduotuves atgabenami vos per vieną dieną. Pasak Gintarės Kitovės,...

ORAI: Šiandien vietomis lietus su perkūnija, vėjas iki 14 m/s, temperatūra 22–27°C

0
Šiandien Lietuvoje vietomis, daugiausia Šiaurės Rytų Lietuvoje, trumpas lietus, perkūnija. Kai kur lis smarkiai, kris kruša. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, per perkūniją iki 14 m/s. Aukščiausia temperatūra 22–27 laipsniai šilumos. Pirmadienio dieną daugelyje rajonų...

2030 metais elektra Lietuvoje vidutiniškai turėtų kainuoti iki 6 centų už kilovatvalandę

0
Lietuvai iki 2030 metų pasigaminant visą reikalingą elektros energijos kiekį iš šalies viduje esančių atsinaujinančios energijos šaltinių, elektra gyventojams, neįskaitant skirstymo ir perdavimo tarifų, kainuotų vidutiniškai 55 eurus už megavatvalandę (MWh) arba maždaug 5–6...

ORAI: Antradienio dieną be lietaus, temperatūra 16–21 laipsnis šilumos

0
Antradienio dieną be žymesnio lietaus. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra 16–21 laipsnis šilumos. Trečiadienį lietaus nenumatoma. Vėjas naktį silpnas, dieną pietų, pietryčių, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 5–10, pietrytiniuose rajonuose kai kur 2–4 laipsniai šilumos,...

Padėkos Palangos savivaldybėje veiklą vykdantiems verslininkams

0
Palanga, kasmet pamininti Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną jau tapo gražia tradicija. Šiandienos vakarą, garbingoje Kurorto muziejaus aplinkoje, buvo sukvieti tie Palangos verslininkai ir gyventojai, kurie teikia privataus apgyvendinimo paslaugas ir šiemet įnešė didžiausią indėlį...

„oho!“ gamintoja didina ankštinių užkandžių gamybą, nusitaikė į sveikuolius

0
Lietuviško kapitalo „oho!“ sausų pusryčių ir traškučių gamintojas „Naujasis Nevėžis“ didina ankštinių užkandžių gamybą. Netrukus pasiūlys naujus lęšių traškučius, kuriuose sumažintas druskos, riebalų bei cukraus kiekis. Anot bendrovės vadovo Gedimino Krutulio, augantis susidomėjimas ankštiniais, sveikesniais...

Kaip sostinės verslai, padedami savivaldybės, pritraukia moksleivius vasaros darbui

0
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia darbdavius teikti paraiškas dėl kompensacijų suteikimo vasaros metu įdarbintiems 14–20 metų jaunuoliams. Parama gali siekti iki 500 eurų už vieną įdarbintą moksleivį liepos–rugpjūčio laikotarpiu. „Pernai pirmą kartą išbandę jaunimo ir verslo...

ORAI: Ketvirtadienio dieną be lietaus, aukščiausia temperatūra vietomis iki 27 laipsnių šilumos

0
Ketvirtadienio dieną be lietaus. Vėjas rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, šalies pietvakariuose vietomis iki 27 laipsnių šilumos. Penktadienį be lietaus. Vėjas rytų, naktį 4–9 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 4–9, kai kur 10–12...

„Iki“ raitojasi rankoves: kruopščiai palygino 10 tūkst. prekių, kad pirkėjams atneštų dar daugiau naudos

0
Vis daugiau pirkėjų patys įsitikina, kad vienas efektyviausių metodų sutaupyti parduotuvėje – rinktis privačių prekių ženklų produktų linijas, tokias kaip „Iki“ ar „Clever“. Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas kuo geriau pateisinti pirkėjų lūkesčius ir nuolat...
spot_img
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com