Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img
spot_img

„Iki“ raitojasi rankoves: kruopščiai palygino 10 tūkst. prekių, kad pirkėjams atneštų dar daugiau naudos

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Vis daugiau pirkėjų patys įsitikina, kad vienas efektyviausių metodų sutaupyti parduotuvėje – rinktis privačių prekių ženklų produktų linijas, tokias kaip „Iki“ ar „Clever“. Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas kuo geriau pateisinti pirkėjų lūkesčius ir nuolat tobulinti savo pasiūlą, surengė didžiausią iki šiol privačių prekių ženklų produkcijos palyginimą. „Iki“ atidžiai vertino per 10 tūkst. įvairių konkurentų ir partnerių prekių, kad pirkėjams būtų galima pasiūlyti dar geresnį asortimentą už patrauklias kainas.

„Privatūs prekės ženklai kasmet vis populiarėja – daug pirkėjų naudojasi tuo, kad už šių etikečių slypi aukštos kokybės produktai, kuriuos įsigyti neretai galima žymiai pigiau. Jų dalis pirkinių krepšeliuose stabiliai auga ir dabar jau sudaro apie penktadalį visų „Iki“ pardavimų. Tikime, kad tokios prekės turi didelį potencialą ir ateityje taps mėgstamiausiomis dar platesniam ratui pirkėjų, todėl jų asortimentą formuojame labai rūpestingai. Viena iš pasitelktų priemonių – ir pirmas tokio masto ypač kruopštus privačios etiketės produktų palyginimas“, – sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

Į vertinimą buvo įtraukta tūkstančiai produktų iš įvairių kategorijų: šviežio, konservuoto ir šaldyto maisto, gėrimų, kulinarijos, kosmetikos, namų apyvokos daiktų, virtuvės reikmenų ir kt. „Iki“ analizavo, kas yra siūloma Lietuvoje, ko trūksta rinkai ir kaip privačios etiketės prekių pasirinkimą dar geriau pritaikyti Lietuvos pirkėjų poreikiams bei taip būti arčiau savo klientų.

Pasak G. Kitovės, šis tyrimas leis „Iki“ pasiūlyti dar daugiau ir įvairesnių išskirtinių prekių, kurios pirkėjams bus paprasčiausiai naudingos. Jau šiemet, remiantis palyginimo rezultatais, „Iki“ pirkėjai sulauks naujų ir dar nematytų prekių ženklų.

Nuo šviežių daržovių iki kepinių ir gyvūnų prekių

Augantį šios kategorijos produkcijos populiarumą lemia tai, kad pirkėjams tiesiog apsimoka rinktis privačius prekių ženklus, sako „Iki“ atstovė. Privačios etiketės produkciją klientai vertina už piniginei draugišką kainą, itin griežtai prižiūrimą prekių kokybę.

Be to, tokios prekės padeda formuoti ir išskirtinį asortimentą, kuriuo garsėja „Iki“. Vertinimo metu nagrinėta, ką verta gaminti Lietuvoje, bendradarbiaujant su vietos gamintojais, o ką „Iki“ savo klientams gali pasiūlyti iš kolegų Austrijoje gaminių.

„Palyginimo tikslas buvo ne tik įvertinti esamos pasiūlos stipriąsias bei silpnąsias puses, bet ir atrasti naujų, kokybiškų prekių. Esame tarptautinio tinklo „Rewe“ dalis, todėl galime savo pirkėjams pasiūlyti unikalių produktų, kurie padeda išpildyti labai įvairius lūkesčius. Šios produkcijos kitose parduotuvėse šalyje pirkėjai neras, tad tai dar labiau sustiprina unikalų mūsų identitetą, o „Iki“ pirkėjai sulaukia įdomesnio pasirinkimo“, – sako G. Kitovė.

Pavyzdžiui, „Billa“ produktai dažnai atsiduria kasdieniuose pirkinių krepšeliuose, o prieš šventes išpopuliarėja „Billa Premium“ – gurmaniška linija už patrauklias kainas. Atliepiant augantį pirkėjų dėmesį sveikesniam, ekologiškam gyvenimo būdui, „Iki“ sėkmingai plečia ir tokių maisto produktų segmentą. Pirkėjai bemat pamėgo šviežius „Bon Via“ vaisius ir daržoves, taip pat ekologiškų gėrybių liniją „Bon Via Bio“. Šie saulėje sunokę ekologiški vaisiai ir šviežutėlės daržovės kasdien į „Iki“ parduotuves atkeliauja tiesiai iš rinktinių, sertifikuotų ūkių.

„Ne tik įvedame naujus prekės ženklus, bet nuolatos tobuliname ir pirkėjų jau pamiltus. Šiemet atnaujinome vieną labiausiai mėgstamų linijų – konditerijos ir kepinių prekinį ženklą „Su meile IKI“. Išskirtinį skonį ir neprilygstamą kokybę kasdien kuria atsidavusi komanda, kuri užtikrina, kad į skanėstus patektų tik geriausi ir šviežiausi ingredientai. „Su meile IKI“ gaminiai parduotuvėse išsiskiria nauju dizainu, kuris pirkėjams leidžia lengviau pastebėti šį ženklą gausiame prekių asortimente“, – sako G. Kitovė.

Iš viso „Iki“ parduotuvėse pirkėjai gali rinktis iš 30 privačios etiketės linijų ir apie 2000 prekių: nuo pirkėjų ypač mėgstamų kasdienio vartojimo „Clever“, „Iki“, „Pagaminta IKI“ produktų iki tradicinių „IKI Ūkis“ receptūrų, gyvūnų prekių „ZooRoyal“, namų komforto prekių, kurių nėra kituose prekybos tinkluose.

Kokybės užtikrinimui – net 26 žingsnių kontrolė

„Privačių prekės ženklų produktų sėkmė priklauso ne tik nuo kainos. Kartą juos pabandę, pirkėjai dažnai lieka ištikimi šioms etiketėms – patys įsitikina, kad tokių prekių kokybė niekuo nenusileidžia pasaulyje žinomiems prekių ženklams. Be galo vertiname tokį savo pirkėjų pasitikėjimą, todėl skiriame daug jėgų, kad kartelę ne tik išlaikytume, bet ir patys ją nuolat keltume“, – sako G. Kitovė.

Rinkdamiesi „Iki“ privačios etiketės produkciją, pirkėjai gali būti ramūs, kad gauna ne tik gerą kainą, bet ir gerą kokybę. Privačių prekių ženklų produktams „Iki“ yra numatytas net 26 žingsnių kokybės kontrolės planas, reikalaujantis daug laiko ir ypatingo kruopštumo.

„Tai reiškia, kad visas gamybos procesas – nuo žaliavų tiekimo iki galutinio produkto – yra nuodugniai kontroliuojamas ir prižiūrimas. „Iki“ puoselėja stiprius ryšius ir glaudžiai bendradarbiauja su tiekėjais, todėl taip užtikriname griežtą aukštų aplinkos ir socialinių reikalavimų laikymąsi. Pirkėjai gali būti tikri, kad privačios etiketės prekės nebus apdorotos jonizuojančiaisiais spinduliais, jos bus be genetiškai modifikuotų organizmų. Prižiūrime, kad juose nebūtų dažiklių, tokių kaip tokių kaip E110, E104 ir kt.. Svarbiausias prioritetas mums – vartotojų saugumas“, – pasakoja „Iki“ komunikacijos vadovė.

„Iki“ yra įsipareigojusi kasmet patikrinti bent 95 proc. privataus ženklo produktų kokybę ir poveikį sveikatai. 2022 m. šis rodiklis siekė net 98 proc. Tokiems produktams taikomos itin griežtos kontrolės priemonės: pvz., vaisiai ir daržovės tiriami siekiant aptikti net 320 skirtingų pesticidų rūšių likučius.

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 242 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

„Lidl“ kviečia darbuotojus savo idėjas paversti realybe: geriausios sulaukia dosnaus įvertinimo  

0
Siekiant auginti sėkmingą organizaciją, svarbu sukurti aplinką, kurioje darbuotojai jaustųsi įvertinti ir būtų motyvuoti reikšti savo nuomonę, siūlyti idėjas. Darbuotojų nuomonė ir pastebėjimai skatina inovacijų atsiradimą, taip pat padeda nustatyti galimas problemines sritis. „Lidl...

Tyrimas atskleidė: „Lidl“ prekių krepšelis ir toliau pigiausias – taip jau aštuntą mėnesį iš...

0
Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias tarp penkių didžiausių šalies prekybos tinklų, rodo rinkos tyrimų įmonės „SeeNext“ naujausias slapto pirkėjo tyrimas.  Birželio 4 dieną atlikta kainų analizė parodė, kad...

Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti jų ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų jau...

0
Ko Joninėms reikia? Ne tik sultingų šašlykų, gaivinančių gėrimų ar traškių užkandžių – bet ir solidžių nuolaidų. Jos, priešingai nei paparčio žiedas, yra garantuotos, jeigu užsuksite į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę. Naudingomis akcijomis...

Dar mažiau atliekų tavo šiukšlinėje – „Rimi“ pristatė naujas pakuotes, kurios leis sutaupyti iki...

0
Prekybos tinklo „Rimi“ privačios etiketės „Rimi Smart“ dviejų rūšių maltos mėsos produkcija nuo šiol bus pakuojama plastikiniuose maišeliuose. Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pažymi, kad plastikinių dėžučių atsisakymas leis per...

Atspėk, kokią prekę pirkėjai perka beveik kasdien: vienas kriterijus jiems itin svarbus

0
Pieno produktai kasdien atsiduria daugelio pirkėjų krepšeliuose. Tokią apsipirkimo įpročių tendenciją patvirtina ir prekybos tinklo „Rimi“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo beveik 900 pirkėjų. Jos duomenimis, net 93 proc. apsiperkančių pieno produktus įsideda į savo...

ORAI: Sekmadienį trumpi lietūs, perkūnija, 22–27 laipsniai šilumos

0
Šiandien yra ypatinga diena – Tėčio diena! Nepamirškime pasveikinti savo tėčius, padėkoti jiems už visą rūpestį ir globą. Kalbant apie orus, ši sekmadienio diena žada nemažai nuotykių. Daug kur numatomi trumpi lietūs, galima ir perkūnija....

Jungėnuose duris atvėrė nauja parduotuvė „Jungėnų Gulbelė“: daugiau erdvės pirkėjams ir didelis dėmesys tvarumui

0
Jungėnuose, Kalvarijos savivaldybėje, veiklą pradėjo nauja „Gulbelė“. Prekybos tinklo atstovai dalinasi, kad projekto įgyvendinimas neužtruko nei metų, tačiau pokyčiai kardinalūs –  naujos patalpos stebina ne tik erdvumu, bet ir tvariais sprendimais. Investicijos į šią...

Jungėnuose duris atvėrė nauja parduotuvė „Jungėnų Gulbelė“: daugiau erdvės pirkėjams ir didelis dėmesys tvarumui

0
Jungėnuose, Kalvarijos savivaldybėje, veiklą pradėjo nauja „Gulbelė“. Prekybos tinklo atstovai dalinasi, kad projekto įgyvendinimas neužtruko nei metų, tačiau pokyčiai kardinalūs –  naujos patalpos stebina ne tik erdvumu, bet ir tvariais sprendimais. Investicijos į šią...

Tokios kainos gaivina: „Iki“ paskelbus „Gėrimų fiestą“, žmonės juos perka ir dėžėmis

0
Šią savaitę užklupus itin karštiems orams, svarbu nepamiršti vartoti daugiau skysčių. Tačiau išleisti daugiau vandeniui, sultims, gaiviesiems ir kitiems gėrimams nebūtina – „Iki“ šią savaitę paskelbė ne tik Šaltibarščių, bet ir Gėrimų fiestą su...

Artėjant ežerų sezonui – naujiena Zarasuose: „Iki“ atnaujino pamėgtą parduotuvę

0
Trečiadienį po renovacijos duris atvėrė moderni prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Zarasuose, adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 29. Į šios 1 širdelės formato parduotuvės atnaujinimą dėl didesnio patogumo pirkėjams buvo investuota beveik 0,5...

IKI darbuotojams – specialus fondas: asmeninės nelaimės atveju garantuoja išmokas

0
Išskirtinį prekybos tinklo „Iki“ dėmesį darbuotojų gerovei liudija ne tik kuriama palanki aplinka, papildomos naudos ir dėmesys profesiniam ugdymui, bet ir platesnį socialinį poveikį turinčios priemonės. Aukštą vidinę kultūrą ir glaudžius komandos tarpusavio santykius...

Pirkėjai to nepamatys: autonominės „Iki“ parduotuvės užkulisiuose – moderniausios sistemos ir pinklės ilgapirščiams

0
Autonominėje prekyboje Lietuva žengia koja kojon su progresyviausiomis pasaulio rinkomis – tuo įsitikinusi Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė. Pernai vasarą į Vilniaus gatves išvažiavo pirmoji Europoje prekes pristatančių autonominių automobilių flotilė, o mieste...

Naujienos pasiekia ir miestelius: Kairiuose Šiaulių rajone „Iki“ atidarė atnaujintą parduotuvę

0
Ketvirtadienį po renovacijos duris atvėrė moderni prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Kairiuose, adresu Salduvės g. 2. Į šios 1 širdelės formato parduotuvės atnaujinimą dėl didesnio patogumo pirkėjams buvo investuota apie 800 tūkst. eurų. „Nuolat rūpinamės, kad...

„Iki“ atidarė dvi atnaujintas parduotuves: Panevėžyje bus dar patogiau, o Šventojoje pirkėjų lauks didžiausias...

0
Ketvirtadienį po renovacijos duris skirtinguose miestuose atvėrė dar dvi modernios prekybos tinklo „Iki“ parduotuvės. Panevėžyje, Ukmergės g. 18, pirkėjų vėl laukia pamėgta, tačiau nuo šiol dar patogesnė didžiausio formato parduotuvė. Tuo tarpu Šventojoje gyventojai...
spot_img