Iš beveik 1 milijardo eurų finansinės paramos, iki 2023 metų pabaigos numatytos Lietuvos ekonomikai stiprinti, žalesnei ekonomikai ir energetiniam persitvarkymui skatinti jau paskelbti 5 kvietimai už 91 mln. eurų, gauta paraiškų už beveik 31 mln. eurų.
„Ši investicijų kryptis suteikia reikšmingą paskatą dabartines technologijas keisti pažangiais ateities sprendimais. Raginu aktyviai naudotis šia parama, investuoti į energetinį persitvarkymą ir kartu sumažinti savo išlaidas energetiniams ištekliams. Mūsų tikslas – sukurti žalesnę ir atsparesnę Lietuvą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pramonės įmonės aktyviai naudojasi parama – gautos 35 paraiškos už 15,8 mln. eurų diegti atsinaujinančius energijos išteklius (bendra dviejų kvietimų suma – 20 mln. eurų) ir 10 paraiškų už 15 mln. eurų diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias gamybos technologijas (kvietimo suma – 30 mln. eurų).
Iki kovo 31 dienos dar galima teikti paraiškas pagal kvietimą pramonės įmonėse diegti energijos vartojimo efektyvumo sprendimus (kvietimo suma – 35 mln. eurų), o iki vasario 28 d. – diegti atsinaujinančius energijos išteklius pramonės įmonėse (kvietimo suma 10 mln. eurų) bei kurti aplinkai palankius produktus arba technologijas ir juos diegti ne pramonės MVĮ (kvietimo suma – 6 mln. eurų).
Šiame beveik 1 mlrd. vertės Lietuvos ekonomikos plane žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų – apie 170 mln. eurų – skirta įvairiems investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius išteklius, atsisakant iškastinio kuro naudojimo, taip pat investiciniams projektams, kuriais siekiama didesnio veiklos efektyvumo.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius informacija