Užbaigtas „Luminor” susijungimas Baltijos šalyse

0
229

Nuo sausio 2-osios, sujungti Lietuvos, Latvijos ir Estijos „Luminor” bankai pradėjo veikti per banką Estijoje ir jo skyrius Lietuvoje bei Latvijoje. Taip galutinai užbaigta banko integracija Baltijos šalyse. Supaprastintas valdymo modelis pagreitins sprendimus, sustiprins bendradarbiavimą ir užtikrins efektyvesnį valdymą.

„Ši diena mūsų kalendoriuje pažymėta kaip „Luminor” Baltijos šalyse sujungimo diena. Tai žingsnis, kuriuo tęsime banko pažadą teikti naujos kartos bankininkystės paslaugas bendrovėms ir versliems žmonėms Baltijos šalyse. Proceso metu konsultavomės ir palaikėme konstruktyvų dialogą su priežiūros institucijomis”, – sako Erkki Raasuke, „Luminor” valdybos pirmininkas.

Pasikeitusi valdymo struktūra nuo sausio 2 d. keičia ir „Luminor” vadovų pareigas. E. Raasuke eina „Luminor” vadovo pareigas. Nilsas Melngailis yra banko stebėtojų tarybos pirmininkas. Skyriui Lietuvoje vadovauja Andrius Načajus, o skyriui Latvijoje – Kerli Gabrilovica. „Luminor” vadovų sąrašą rasite čia.

Įveikęs susijungimo maratoną, „Luminor” siūlys daugiau e. paslaugų, gerins klientų aptarnavimą ir glaudžiau bendradarbiaus su partneriais.

Pagrindinė informacija apie susijungimą:

  • 2017 m. rugsėjis: Europos Komisija patvirtino DNB ir „Nordea” susijungimo planus;
  • Susijungimo pradžia: 2017 m. spalį DNB ir „Nordea” suvienija jėgas, įsteigia „Luminor”;
  • 2018 m. kovą pasirašyta „Luminor” bankų Baltijos šalyse jungimosi sutartis;
  • 2018 m. birželį susijungimui pritarė Europos centrinis bankas (ECB);
  • Susijungimo pabaiga: 2019 m. sausį susijungimas užbaigtas;
  • „Luminor” pagrindinė būstinė įsikūrusi Estijoje. Lietuvoje ir Latvijoje veikia banko skyriai;
  • Po susijungimo kasdienės operacijos ir klientų aptarnavimas vykdomas įprastai;
  • Indėlininkų ir investuotojų apsaugą garantuoja Estijos garantijų fondas (Tagatisfond);
  • Pensijų kaupimo depozitoriumu tampa bankas Estijoje. Pensijų kaupimo sąlygoms įtakos tai neturi.

Apie „Luminor”:

„Luminor” yra trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, turintis atitinkamai 16 proc. indėlių ir 22 proc. paskolų rinkos dalis. 2 900 banko darbuotojų Baltijos šalyse aptarnauja per milijoną klientų. Banko kapitalizacijos rodiklis yra 17,6% ir sudaro 1,6 mlrd. Eur. Reitingų agentūra „Moody’s” „Luminor” ilgalaikiams indėliams yra suteikusi Baa1 reitingą su stabilia perspektyva. „Luminor” trejų metų trukmės emisija kotiruojama Airijos vertybinių popierių biržoje.

Giedrė Bielskytė
„Luminor” komunikacijos vadovė

Regiono verslas: https://www.facebook.com/regionoverslas/