„Lietuvos energijos tiekimas” metus pradėjo dujų perkrova

0
282

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija” priklausanti elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo bei prekybos bendrovė „Lietuvos energijos tiekimas” (LET) 2019 metus pradėjo parduodama suskystintų gamtinių dujų krovinį tarptautinei žaliavų prekybos ir logistikos kompanijai „Trafigura”.

Antradienį LET Klaipėdoje į „Coral EnergICE” dujovežį iš suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence” perkrovė SGD krovinį.

„Siekiame toliau diversifikuoti veiklas, todėl ieškome komerciškai patraukliausių būdų savo klientams parduoti tiek vamzdynais transportuojamas gamtines dujas, tiek perkrovomis tiekiamas SGD. „Trafigura” yra naujas mūsų partneris, o tokios pasaulyje pripažintos žaliavų prekybos įmonės, priklausomai nuo rinkos sąlygų, ateityje gali būti ir SGD pirkėjos, ir tiekėjos”, – teigė LET generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Anot jo, tikimasi, kad SGD perkrovos taps vis svarbesne LET veiklos dalimi, padėsiančia mažinti Klaipėdoje esančio SGD terminalo išlaikymo sąnaudas vartotojams.

LET ateityje savo naujai klientei „Trafigura” planuoja atlikti daugiau SGD perkrovų. Konkretūs būsimi kiekiai ir laikas šiuo metu neatskleidžiami.

2018 metais iš Klaipėdos SGD terminalo LET įvykdė 8 mažos apimties SGD perkrovas, o perkrautas SGD kiekis sudarė apie 300 GWh. Šie kroviniai buvo skirti dujų vartotojams Baltijos jūros regione ir Klaipėdos antžeminei SGD stotelei.

Artūras Ketlerius
„Lietuvos energijos” korporatyvinės komunikacijos projektų vadovas

Regiono verslas: https://www.facebook.com/regionoverslas/